To co žena chrání nejvíc je rodina, kterou si vybrala a rodina, která je její krve...Upírka to pociťuje dvakrát silněji

Listopad 2011

Herci The Host

26. listopadu 2011 v 19:39 | Bebe-Alice |  Hostitel(The Host)
Tak už je podle www.stepheniemeyerova.cz jasné, kdo bude hrát hlavní tři role v The Host!

Samozřejmě že Melanii/Wandu známe už déle ale přo připomenutí: Saoirse Ronan


Podle mého osobního názoru se jim výběr.. nepovedl. Herečka je to moc hezká ale na Melanii? Která má mít tmavě hnědé až černé kratší vlasy, snědší pleť a tmavé oči? Brala bych určitě někoho jiného. Ještě je možné že bude hrát až DRUHOU Wandu, tu v jiném těle než Melaniiném. To by sedělo perfektně tak snad.


A asi necelý týden už jsou známé i další dvě hlavní role


Tohle je May Irons. Pokud jste viděli Little Red Riding Hood s Amandou Seyfried od Catherine Hadrwicke tak si ho budete pamatovat z role Henryho. A nyní má být Jared.Tenhle výběr se podle mě hodně povedl!
A tohle je Jake Abel. A bude nám hrát Iana :) Výběr myslím že dobrý, jen jsem čekala možná maličko větší kontrast mezi vlasama a modrýma očima ale nevadí ;)


Fotky Jake Abela a Maxe Ironse i informace jsou z www.stepheniemeyerova.cz

Peter Facinelli - 38 years

26. listopadu 2011 v 14:05 | Barrčaa |  Narozeniny
Opět si vzpomínám, jak jsem zde psala o narozeninách filmového Carlisla před rokem. Jak to utíká. Možná stárne, ale je stále frajer. Upřímně mám ho raději v civilu, ale Carlisle je sám o sobě neodolatelný, že? Nicméně užásný herec s italskými kořeny Peter Facinelli slaví 38. narozeniny. Přejeme všechno nej:-)


DVD a Blue-Ray Rozbřesku

26. listopadu 2011 v 14:01 | Barrčaa |  Rozbřesk(Breaking Dawn)
No jo, tak už tady máme ukázku toho, jak krásně bude vypadat DVD i Blue-Ray a musím tentokrát říct, že skutečně vypadají božsky, tedy obzvláště ty rozšířené edice, protože jen samotný film bude mít obvyklé motto BD: Věčností to začíná, a bude na tom jen hlavní promo filmu. Hlavně DVD, fotografie z dálky na to, jak Bella konečně spojí svůj život s Edwardem. Na krásné pozadí vytvořeném Alice v jejích splývavých šatech a jeho klasickém obleku...krása :-) A Blue-Ray má postavené tři hlavní postavy na sebou přesně jako DVD New Moon, pokud ho máte nebo jste ho viděli, tak víte..:-)
Jenže tohle všechno krásné budeme držet v ruce až 24.4.2012. Což je přesně půl roku od preméry. Už jsme si zvykli na čekání co? Alespon, jak to budem kupovat tak si pomyslíme, už jen půl roku do preméry part 2. Vaše štěstí a radost vždycky zajístí vidina něčeho skvělého, pomáhá to :-)
zdroj: facebook.com/STMÍVÁNÍ

Promo-vzpomínka na Stmívání

25. listopadu 2011 v 22:07 | Barrčaa |  Stmívání(Twilight)
Myslím si, že vyzuální a vůbec propracovanost(krom vztahové) je v prvním filmu nejhorší. Dává to logiku, protože to byl první film a stále se nevědělo, že to sklidí úpěch i u osob, které nečetli knihy.
To stejně nemění nic na tom, že Stmívání je asi nejlepší film. Osobně miluju Eclipse, ale Stmíváním to začalo a proto miluju Katherine Hardwicke, protože ona ten svět a ty postavy vytvořila na filmovém plátně.To ona má hned po Stephenie a producentů a dalších lidičem na svědomí, že to všechno začalo. Ta šílená vřeštící ,,kousající,, éra, která potrvá ještě nejméně rok do postelního závěrečného filmového dílu Twilight....
Ale, aby navázala na první větu....., ani moc promo ke Stmívku se mi nelíbilo vedle těch dalších(to je taky docela samozřejmé), protože bylo až příliš ponuré a Edward ani Bella na nich nevypadali tak, jak bych je čekala v pohybu na plátně. Což je špatně, nebyli to ,,oni,,. Ale to vůbec nevadí. Tyhle fotky jsou světlejší a rpojasněnější, ačkoli je to pořád atmosféra stmívání. Jsou krásné...

Super záložka s Edwardem-Eclipse

25. listopadu 2011 v 22:01 | Barrčaa |  Twilight artefakty aneb Twilight věci
Stále nacházím nové a nové artefakty z předešlých Twilight filmů. Tohle je jeden z těch, které žeru. Konečně se mi totiž líbí, že to má červené pozadí. Něco pro mě :-)

Prince/vampire fell in love with Princess/Bella

25. listopadu 2011 v 22:00 | Barrčaa |  Twilight artefakty aneb Twilight věci
Tohle jsem tak našla při hodine EKG(ano já vím, že ta zkratka dost ujetá, ale to si vyřiďte s naší školou :-P) a strašně se mi to líbí :-)

Stephenie na preméře BD

25. listopadu 2011 v 21:53 | Barrčaa |  Stephenie Meyerová
Steph autorka nejslavnější ságy současnosti o upírech je vážně zvláštním způsobem krásná. Zde to dokazuje a je to skvělá ženská. Jak zvládá tu šílenou popularitu, výchovu tří synů a ještě milovat svého manžela :-) On musí být taky chudák :-)

Zdroj: facebook.com/STMÍVÁNÍ

Billy Burke - 45 years

25. listopadu 2011 v 17:45 | Bebe-Alice |  Narozeniny
Dneska slaví své 45. narozeniny Billy Burke alias Charlie Swan nebo také postava z Červené karkulky :)

Takze vsechno nejlepsii :)

Nové stillky z BD

22. listopadu 2011 v 18:03 | Barrčaa |  Rozbřesk(Breaking Dawn)
Tak se podívejte na staré, ale i super nové stillky. Pěkné :-)

Koukněte na krásné Belliny šaty

22. listopadu 2011 v 18:03 | Barrčaa |  Něco pro vás!!
Myslím si, že ty šaty jsou skutečně nádherné. Mě by se jen tak nelíbily, ale pak sem uviděla tu překrásnou rafinovanost na zádech a byla sem perplex. A to si ještě spojím, jakou dobu mají představovat a skutečně na štíhlém, skoro až vyhublém těle Kristen vypadaly úchvatně. Lichotily její postavě a to je bezva. Takže nádhera....

Jamie Campbell Bower - 23 years

22. listopadu 2011 v 18:00 | Barrčaa |  Narozeniny
Tak dneska slaví opět krásné narozeniny a to 23. Jamie Bower, který sice hraje odporného krvežíznivého parchanta v elitě Volturiových Caia, ale na také hraje super jiné role. Připomínám, že ho můžete v současné době spatřit v Anonymu na téma: Psal Shakespeare skutečně všechna ta díla? v kině.


Rozbřesk ke stažení

20. listopadu 2011 v 19:10 | Barrčaa |  Rozbřesk(Breaking Dawn)
No, titulek jsem nezvýraznila a ani nevykříčnikovala, protože to tady dávám jen z povinnosti a lásky k vám. Pro ty, kteří chtějí vidět třeba jednu scénu znovu a něco si připomenout, tak dobře....ale PROSÍM NEPOUŠTĚJTE SI TO VY, CO JSTE TO NEVIDĚLI.
Nebudete z toho mít už vůbec dobrý dojem. Já bych to asi taky nevydržela a proto jsem šla na půlnoční premiéru, ale radím vám dobře, nestahujte. Raději si tu stránku zablokujte, abyste se drželi v bezpečí. Hodně několik peněz na kino a mrkejte na to všechno v perfektní kvalitě zvuku i obrazu v nadživotní velikosti, prosím vás o to.....:-)

Moje kritika na Breaking Dawn:part 1

20. listopadu 2011 v 9:52 | Barrčaa |  Rozbřesk(Breaking Dawn)
Hmm, kde začít? Tohle bude ai dlouhý článek. Napsala bych vám dřív, jaké je mé i obecné vidění, ale nějak jsem se vzpamatovávala. Tak jsem to zatím měla u všech dílu Twilight ságy-krom Stmívání, protože to jsem viděla později na dvd-ale dojem z BD jsem měla skutečně nejsilnějí, a protože jsem nemožně citlivé stvoření, tak to bylo vážně drsné!
Nebojte, tohle nebude jen negativní kritika :-) A netuším, jestli bude chtít i Bebe něco napsat, tak to berte, že tohle je pouze a jen můj názor.

Začala bych tím, že mě v kině příjemně překvapili s losováním cen. Jo, to bylo fajn :-) A mimochodem 24C byla nějaká divná osoba přímo pod moji kamarádkou. Ta byla hotová z toho, že pro mě nevyhrála hlavní cenu a to tedy panel, který jste jistě v kině viděli. Ten větší, než vy a se všemi promo fotkami-prý že se to dá složit :-) Ale nevadí. Mám doma životní Roba, takže kam bych to už asi tak dala?! :-)

Už od samého začátku filmu jsem měla nepříjemné tušení, že rejža to vezme hopem, což jsem zrovna nečekala vzhledem k tomu, že ta kniha byla zatraceně rozdělela do dvou filmových dílů.
Víte, když jdete na nějaký film a četli jste předlohu, očekáváte, že to budou muset zkrátit a dát tomu tzv. dynamiku, ale tady jsem skutečně na to vůbec nesázela.
Na to navazuje nedostatek, který mě dost zmátl. Viděli jsme tolik stillek a dokonce i záběrů ze scén, které se měli objevit v part 1 a ono to tam nebylo! Nevím, jestli to chtějí použít jako vzpomínky do part 2, to netuším, ale chybělo mi tam toho spousta. Už mě jen rozčilovala skutečnost, že na začátku nejela Bella v novém fáru od Edwarda, což jsem viděla, že natáčeli....tak nevím, kde byla sakra chyba.
Pak byl zas problém, že ty scény byly značně zkrácené. Když Edward příjde před svatbou do Bellyna pokojíčku, řekne jí jaká byl svině a maže pryč? Co?
A svatební příprava....? Já nevím, bylo to příliš rychlé. Vážně se pokouším rozumět tomu, že tam vesměs bylo všechno, co se mohlo do těch dvou hodin vejít, ale přitom já si neumím představit diváka, který nečetl knihy, jak to vnímá. Možná že právě kladně a možná že naprosto negativně. Nechtěla bych jím být. Na svatební cestě-kde byly Bellyny sny o malém miminku? Kam se podělo její PRAVIDELNÉ zvracení a ne jen jedno, kdo by asi podle jednoho, když snědla zkažené kuře poznal, že čeká bábetko?
Další, co už můžeme srovnávat je hudba. Dobře, já jsem nikdy neměla blízko k žádnému soundtracku Twilight ságy, ale vždycky se to změnilo po tom, co jsem tu hudbu slyšela i ve scénách filmu. Nejvíce na Eclipse, tam je to právě báječné, že hudbu vnímáte a přímo cítíte, co má z té scény má vycházet.
Jenže tady mě to totálně dožralo. Při svatbě bych čekala něco co vyvrcholí ve chvíli, kdy se Bella podívá Edwardovi do očí, ale prd...A vůbec přesný opak jako z Eclipse. Nikdy hudba nedoprovázela tu scénu a měnila se tak výrazně, že jsem to kolikrát vnímala více, než situaci.
A místo toho rejža dal zbytečnou dramatičnost tam, kde ji nebyla potřeba. Nerada bych prozrazovala v jaké situaci, protože to píšu i pro lidi, co to neviděli:-)
Co je bezva je, že se tam objevuje Flightness Bird, American Mouth jako v Twilight a to ve Wedding podobě, kterou tady taky najdete a také Bellina ukolébavka v naprosto super chvíli. To je příjemné:-)
Ale moc se mi líbilo, že ta byly takové maličkosti, které dosud zanechávaly povahu postavy. Emmetova potřeba bojovat, Alicina BLÁZNIVÁ potřeba mít svatbu jako princezna Diana a princ Charles. Carlislova snaha a Esména neuvěřitelná mateřkost. To bylo zachováno přesně podle knihy.
Naopak myslím, že Seth jako takový nedostal dost prostoru. Kdo by mohl tušit, že ten kluk to tam zachrání a ještě je ochotný všechno obětovat na ochranu upírské rodiny? A vztah Leah a Jacob? Tak to vážně odflákli.
Taky mám dojem, že z Edwarda udělali většího poseru a následně zrádce, než kdy byl. Ale to bych pochopila, protože oni fakt na velmi krátkém úseku museli zvýraznit jeho jednání na základě nějakých Bellyných rozhodnutí.
Můžu ted velmi objektivně(protože jsem spíš do Edwarda) říct, že Jacob se mi tam hodně líbil. Zdál se mi naopak od knihy mnohem otevřenější možnostem, menší bručoun ale zároveň bez ztráty toho svého vtipu.
Toho tam bylo také požehnaně. Líbí se mi proslovy na svatbě-to teda vychytali(prostě první půlhodina filmu k smích, pak jako napětí a pak to je teda síla).
Co mi opět chybělo ve spojistosti s Jacobem, tak byly jeho rozepře s blondýnou-Rosalie. Tam je to podle mě dost důležité i s ohledem na part 2, ale oni tam hodili dialog přírozeně nesnášenlivý mezi upirí a vlkodlaky.
A nedali dost velký důraz na samotný proces otisknutí. Jedna nenápadná ukázka na pláži toho, jak vypadají vlkodlaci se svými láskami, do kterých se navěky otiskli, ale vzhledem k následné situaci....hmm:-)
Moc se mi líbí svatební pařba-Alice s Jasperem teda vážně nezklamali :-D A Bellyni spolužáci...?! :-D
Nicméně bych podotkla, že BD je BD. Já tak úplně zklamaná být nemůžu a to nikdo nechápe. Proč bych nemohla? Protože je to Twilight sága. To je částěčně můj život a já ho na nějakou dobu tomu zasvětila. Nemůžu odmítnout něco, na co jsem se roky těšila, po čem jsem dychtila.
Krom toho je tam stále Robert a stále Kristen a stále další a další představitelé, které zbožňuju a další, které mám ráda a nikdo koho bych vážně nesnášela.
Krom toho, já se vážně nebráním změně a to je teda pořádná změna. Kdo neviděl, tak rozhodně nepočítejte s tím, že uvidíte něco podobného Eclipse, New Moon a už vůbec ne Twilight. Možná proto je Stephenie taková hvězda, že ona napsala každý díl jakoby nezávyslý a každý úplně na jiném žebříčku násilí, romantiky a krve....!
Jsem si jistá, že až se otřepu ze šoku, který jsem skutečně měla a to nejvíce při poslední půlhodiěe filmu, tak to uvidím znova a smířím se s tím jaké to je. Je to jinde, až na to půjdete tak s tím předem počítejte.
A když jsem házela za hlavu kecy o to kolik tam bude krve a bolesti...? To jsem asi podcenila, to mě taky trochu šokovalo.

V celkovém důsledku jsem přesvědčená, že mi totálně nesedl režisér Bill Condon. První Twilight rejža, který mě teda v nejměnším nevyhovuje.
Jak říkám, mělo to i spoustu dobrého a proto to budu sledovat stále a roky dál a dál až k mým vnoučatům :-) Těm to taky bezpodmínečně pustím.
Já myslím, že tady neztratíte pocit, že to má i vtip, že láska mezi Edwardem a Bellou sílí anebo, že se někdo vymyká od svým předešlých názorů nebo skutků.
Pořád je to na začátku pekelně romantické, pořád můžete čekat na svatební noc, po které většina lidí baží a vlkodlaci jsou neuvěřitelně rozkošní, ačkoli jsou tam vždycky dosti rozzuření. :-)
Má to super obraz, záběry byly taky v pohodě a výprava krásná. A Robova portugalština je k sežrání, i když já jsem na španělstinu :-)
A hlavně- je to prostě TWILIGHT SAGA: BREAKING DAWN-PART 1 :-)
PS: Pokud patříte mezi sortu lidí, kterí se hned žene z kina po spuštění prvního titulku, tak tady vydržte. Čeká vás překvapení v podobě Volturiových :-)

Omlouvám se lidem, kterým jsem tímhle znepříjemnila den. Pokud se chce podělit o své názory, piště do komentářů:-)

Anonym v kinech s Twilight kluky

20. listopadu 2011 v 9:07 | Barrčaa |  Ostatní herci....
Jistě, když jste teď byli v kinech na BD nebo něčem jiném-já byla na dvou, což pro mě není zvyklé-, tak jste si všimli traileru na Anonym. Což bude film o tom, že William Shakespeare nikdy nenapsal ani slovo a jen byl tak nazýván, protože pravý šlechtit nemohl jen tak psát hry v ubohém divadle Globe, co?
Možná někteří slyšeli i ve škole tyhle pravdy. No....jestli je pravda, že Francis Bacon psal všechny sonety, hry i dramata, to se nejspíš dozvíme v kinech.
Mě už tak to téma velmi zajímá, Will je pro mě skutečně, jak říká pán na začátku traileru, jeden z nejlepších autorů v dějinách.
Plus-bude mě lákat skutečnost, že ve filmu byť jen na sekundu uvidím dva záporáky z Twilight ságy.
Když jsem čekala v kině na Johnyho Englishe, tak jsem s Bebe-spoluautorkou blogu-musela trailer na Anonym shlédnout at tak čtyřikrát. A pokaždé jsem tam zahlédla jednoho z Volturiových ačkoli je tam na zlomek sekundy. A poté jsem to viděla s jinou kamarádkou a ani ona si toho nevšimla.
Copak tam nevidíte ten záběr na tu zlomyslnou tvář Caia? Ano, Jamie Campbell Bower se nám tam ukáže a pokud jste i dáte všímáte, tak na konci při titulcích traileru, můžete vidět jméno Xavier Samuel hned první nahoře. Takže již teď mrtví Ryley se nám tam taky ukáže. Upřímně bych ho strašně chtěla vidět v nějaké lehké, naprosto nehluboké romantické komedii :-) On je tak roztomilý, že by vedle těch holywoodských šašků perlil.
Takže....půjdete?? Já se vážěn těším :-)

Nikki si zazpívala s manželem

20. listopadu 2011 v 8:58 | Barrčaa |  Ostatní herci....
Paul McDonald je čerstvým manželem Nikki Reed a taky je to finalista soutěže American Idol. Kdo by byl čekal, že když vleze do té soutěže, nejen, že bude velmi úspěšným, ale také si vezmě dnes jednu z nějvětších mladých hereček na světě.? To se poštěstilo :-)
Nicméně ji jako sprívný manžel nechal místěčko na svém albu a zazpíval si s ní vážně krásnou citovku. Ale velmi pružnou, rytmickou a podbarvenou jejich hlasy prostě dokonalou.
Nejspíš jsem se nezmínila, že se mi vždycky strašně líbil Nikkiin hlas. Vážně, ona ho má tak jemný a tichý, nic kviklavého. Už když mluví tak to zní krásně, natož tenhle druhý hlas k chraplavému hlasu svého manžela.
Opět mám co poslouchat :-)